Top
 

Tirsdagsdamerne

Hørsholm Golf / Klubben  / Klubber i klubben / Tirsdagsdamerne

Tirsdagsdamerne


Velkommen til Tirsdagsdamerne

Alle kvindelige medlemmer af Hørsholm Golfklub med spilletilladelse kan – uanset alder, handicap og form for medlemskab blive medlem af Tirsdagsdamerne. Du er meget velkommen både som begynder og som øvet spiller. Sidste år var vi ca. 100 tirsdagsdamer, som hyggede os godt sammen både på banen og udenfor. Du bliver medlem af Tirsdagsdamerne ved at indbetale et kontingent for sæsonen.

Læs mere her: TD Velkommen2019

Senest nyt fra Tirsdagsdamerne

Velkommen som  tirsdagsdame TD Velkommen2019 
Tirsdagsdamernes TD Matchprogram 2019 Ark1
Tirsdagsdamernes  TD Matchudvalg 2019
Tirsdagsdamernes TD Matchformer 2019
Tirsdagsdamernes  TD Matchregler 2019
Tirsdagsdamernes nærmest flaget TD Nærmest Flaget 2019

Tirsdagsdamernes bankkonto:
Reg. nr.: 3109, kontonr.: 4120 046411
Mobile Pay
: 2166 9367

Tirsdagsdamernes mail:
Ulse:          ulse@thorstholm.dk
Lissi:           lissi@marthin.com
Birgit:         birgit@alio.dk

Ugens resultat tirsdag d. 13. august 2019
Stableford
A-rækken 18 huller:
1. Gitte Engel – 34p

A-rækken 9 huller:
1. Kathe Hartmann – 22p
2. Anne-Grethe Brandt – 17p
Nærmest flaget:
Susse Burmester – 9,20/Ø4

Ugens resultat tirsdag d. 6. august 2019
Slagspil m. loft
A-rækken 18 huller:
1. Mette Winsløv – 70 slag
B-rækken 18 huller:
1. Susan Dam – 79 slag
Nærmest flaget:
Gitte Engel – 5,0/V4

A-rækken 9 huller:
1. Vibeke Holstein  – 36 slag
2. Anne Anthon – 37 slag

Ugens resultat tirsdag d. 30. juli 2019
Stableford
A-rækken 18 huller:
1. Conny Jakobsen – 36p
B-rækken 18 huller:
1. Helle Fuchs – 37p
Nærmest flaget:
Ulse Thorstholm – 2,64/Ø4
A-rækken 9 huller:
1. Susse Burmester – 20p

Ugens resultat tirsdag d. 23. juli 2019
Sponsor Gentofte Kino – Stableford:
A-rækken 18 huller:
1. Kathe Hartmann – 32p
B-rækken 18 huller:
1. Susanne Thorkilsen – 26p
Nærmest flaget:
Sanna Einersen – 6,10/V4
A-rækken 9 huller:
1. Janne E. Schmidt – 19p
B-rækken 9 huller:
1. Jytte Højgaard – 17p
Nærmest flaget:
Lisbeth Andersen – 5,75/Ø4

Ugens resultat tirsdag d. 16. juli 2019
Stableford Hjemme:
A-rækken 18 huller:
1. Mette Winsløv – 35p
2. Sanna Einersen – 35p
Nærmest flaget:
Helle Fuchs 6,90/V4
A-rækken 9 huller:
1. Dorte Høst – 21p
2. Marianne Tolstrup – 19p
Nærmest flaget:
Lisa Petersen –  2,01/N2

Ugens resultat tirsdag d. 9. juli 2019
Holdmatch i Helsingør:
1. Birte Wildfang, Joan Bojer, Inge Palmvang, Anne Arnfred – 111p
2. Ingebjørg Bessermann, Mette Nielsen, Anne Vitger, Britt Bjerregaard – 95p
3. Suss Hommelgaard, Dorte Wilfert, Lisbeth Cornelius, Merete Andersen – 90p
Stableford Hjemme:
A-rækken 18 huller:
1. Helle Fuchs – 28p
A-rækken 9 huller:
1. Michelle Dyrby – 20p

Ugens resultat tirsdag d. 2. juli 2019
Holdmatch Greensome
Sponsor Bistro Sans + Nick Philip Engel
18 huller:
1. Annie Andkjær-Jensen, Kathe Hartmann – 35p
2. Susanne Thorkilsen, Sanna Einersen – 32p
3. Mette Winsløv, Michelle Dyrby – 32p
Nærmest flaget:
Annie Andkjær-Jensen – V4/4,70
9 huller:
1. Susse Burmester, Lisbeth Strandet – 17p
2. Dana Østergaard, Karen Rydahl – 16p
3. Vibeke Holstein, Lise Hvitved – 16p
Nærmest flaget
Susse Burmester – Ø4/3,00

Ugens resultat tirsdag d. 25. juni 2019
A-rækken 18 huller:

1. Kathe Hartmann – 42p
2. Susanne Nørgaard – 41p
Nærmest flaget:
Kathe Hartmann – 7,2 V4
A-rækken 9 huller:
1. Dorte Høst – 19p
B-rækken 9 huller:
1. Anne Anthon 18p

Ugens resultat tirsdag d. 18. juni 2019
Kokkedal holdmatch:
1. Lisbeth Andersen, Ulse Thorstholm, Merete Andersen, Anne Arnfred: 56p
2. Elsebeth Aagaard, Joan Bojer, Birgitte Christensen, Susanne Hinz: 54p
3. Susanne Nørgaard, Susan Dam, Else G. Thomsen, Marianna Kragh: 49p
4. Lone Anne Davidsen, Lisbeth Strandet, Marianne Goth, Lene Skadborg: 48p
Nærmest flaget: Vibeke Schrøder
Stableford hjemme:
A-rækken 18 huller:

Susanne Nørgaard – 27p
A-rækken 9 huller:
1. Karin Ruff – 18p
2. Sanna Einersen – 18p
Nærmest flaget:
Jeanette Oldenborg – V4 10 m

Ugens resultat tirsdag d. 11. juni 2019
Sponsor Goodlooks Skønhedsklinik – Slagspil
A-rækken 18 huller:
1. Susanne Nørgaard – 72 slag
Nærmest flaget:
Conny Jacobsen – 7,65/V4
A-rækken 9 huller:
1. Janne E. Schmidt – 35 slag
Nærmest flaget:
Marianna Krag – 5,0 /Ø4

Ugens resultat tirsdag d. 4. juni 2019
Sponsor Gitte Engel – Stableford
A-rækken 18 huller:
1. Karin Ruff – 30
2. Ann-Cathrine Fischer – 30p
B-rækken 18 huller:
1. Michelle Dyrby – 31p
Nærmest flaget:
Ulse Thorsholm – 4V/9,20
A-rækken 9 huller:
1. Heidi Jensen – 16p
B-rækken 9 huller:
1. Lise Hvilsted – 21p

Ugens resultat tirsdag d. 28. maj 2019
Stabelford
A-rækken 18 huller:
1. Mette Winsløv – 36p
2. Ingrid H. Andersen – 30p
B-rækken 18 huller:
1. Susanne Thorkilsen – 32p
A-rækken 9 huller:
1. Michelle Dyrby – 18p
2. Cathrine Fischer – 17p
Nærmest flaget:
Suss Hommelgaard – 4Ø/- 4,40


Ugens resultat tirsdag d. 21. maj 2019
Stableford – sponsor udsat til 25/06 pga tordenvejr
A-rækken 18 huller:
1. Linda Herseth – 32p
Nærmest Flaget: /
A-rækken 9 huller:
1. Lise Hvitved -20p
2. Ann-Cathrine Fischer – 19p
Nærmest Flaget:/

Ugens resultat tirsdag d. 14. maj 2019

Ängelholm Holdmatch – Stableford best ball med 3
1. Annie M. Lauritsen, Lisbeth Cornelius, Lotte Kehler, Marianne Goth – 113p
2. Susanne Nørgaard, Susanne Thorkilsen, Mette L. Ulstad, Birgit Dalum – 112p
3. Else G. Thomsen, Susanne Hinz, Heidi Jensen, Lene Bermann – 106p

Stableford hjemme
A-rækken 18 huller:
1. Ulla Falktoft 34p
A-rækken 9 huller:
1. Michelle Dyrby – 24p
Nærmest Flaget:
Susse Burmester – 2,90 – N/2

Ugens resultat tirsdag d. 7. maj 2019
Texas Scramble holdmatch
18 Huller:
1. Ingrid J. Andersen Anne-Grete Brandt, Annette Birk, Reidun Silseth – 85p
2. Lene Bermann, Lissi Marthin, Anni Andkjær-Jensen, Ingebjørg Bessermann – 85p
3. Annie M. Lauritsen, Susanne Thorkilsen, Mette Winsløv – 85p
9 Huller:
1. Dana Østergaard, Ann-Cathrine Fischer, Vibeke Holstein – 39p
2. Gitte Engelsholm, Dorte Høst, Anne Anthon, Heidi Jensen – 40p
3. Karen Rydahl, Birgitte Christensen, Lise Hvitved – 42p

Ugens resultat tirsdag d. 30. april 2019
Sponsor Fiorini – Stabelford
A-rækken 18 huller:
1. Jeannette Oldenborg – 33p
B-rækken 18 huller:
1. Inge L. Rasmussen  35p
Nærmest Flaget:
Jeannette Oldenborg – 5,75 – V/4
A-rækken 9 huller:
1. Janne E. Schmidt – 22p
B-rækken 9 huller:
1. Anne Vinger – 22p
C-rækken 9 huller:
1. Gitte Engelsholm – 19p

Ugens resultat tirsdag d. 23. april 2019
Stableford
A-rækken 18 huller:
1. Ulse Thorstholm – 31p
B-rækken 18 huller:
1. Helle Fuchs – 32p
Nærmest Flaget:
Marianne Goth – 0,72 – V/4
A-rækken 9 huller:
1. Elke B. Hansen – 18p
2. Ann-Catherine Fischer – 17p
B-rækken 9 huller:
1. Michelle Dyrby – 18p
2. Susan S. Svendsen – 16p

Ugens resultat tirsdag d. 16. april 2019
Slagspil med loft
A-rækken 18 huller:
1. Ulla Falktoft – 77 slag
B-rækken 18 huller:
1. Marianne Goth – 76 slag
Nærmest Flaget: /
A-rækken 9 huller:
1. Susse Burmester – 33 slag
B-rækken 9 huller:
1. Michelle Dyrby – 30 slag
Nærmest Flaget: /

Ugens resultat tirsdag d. 9. april 2019
Stableford – sponsor Overdam Planteskole

A-rækken 18 huller:
1. Gitte Engel – 32p
2. Karin Ruff – 30p
Nærmest Flaget: /
B-rækken 18 huller:
1. Elke B. Hansen – 29p
2. Lene Bermann – 29p
Nærmest Flaget: /
A-rækken 9 huller:
1. Inge L. Rasmussen – 17p
B-rækken 9 huller:
1. Gitte Engelsholm – 17p
Nærmest Flaget:
Annemarie Nøhr – Ø4/6,90

Ugens resultat tirsdag d. 2. april 2019
Stableford – sponsor Dronninggård vin

A-rækken 18 huller:
1. Mette Winsløv – 27p
2. Kathe Hartmann – 23p

Nærmest Flaget:
Anette Birk – V4 – 15m

A-rækken 9 huller:
1. Susse Burmester – 16p
B-rækken 9 huller:
1. Gitte Engelsholm – 17p

Nærmest Flaget:
/

 

 

 

 

 

 

Velkommen som  tirsdagsdame TD Velkommen2019 
Tirsdagsdamernes TD Matchprogram 2019 Ark1
Tirsdagsdamernes  TD Matchudvalg 2019
Tirsdagsdamernes TD Matchformer 2019
Tirsdagsdamernes  TD Matchregler 2019
Tirsdagsdamernes nærmest flaget TD Nærmest Flaget 2019

Tirsdagsdamernes bankkonto:
Reg. nr.: 3109, kontonr.: 4120 046411
Mobile Pay
: 2166 9367

Tirsdagsdamernes mail:
Ulse:          ulse@thorstholm.dk
Lissi:           lissi@marthin.com
Birgit:         birgit@alio.dk

 

Ugens resultat tirsdag d. 18. juni 2019
Kokkedal holdmatch:
1. Lisbeth Andersen, Ulse Thorstholm, Merete Andersen, Anne Arnfred: 56p
2. Elsebeth Aagaard, Joan Bojer, Birgitte Christensen, Susanne Hinz: 54p
3. Susanne Nørgaard, Susan Dam, Else G. Thomsen, Marianna Kragh: 49p
4. Lone Anne Davidsen, Lisbeth Strandet, Marianne Goth, Lene Skadborg: 48p
Nærmest flaget: Vibeke Schrøder

Ugens resultat tirsdag d. 11. juni 2019
Sponsor Goodlooks Skønhedsklinik – Slagspil
A-rækken 18 huller:
1. Susanne Nørgaard – 72 slag
Nærmest flaget:
Conny Jacobsen – 7,65/V4
A-rækken 9 huller:
1. Janne E. Schmidt – 35 slag
Nærmest flaget:
Marianna Krag – 5,0 /Ø4

Ugens resultat tirsdag d. 4. juni 2019
Sponsor Gitte Engel – Stableford
A-rækken 18 huller:
1. Karin Ruff – 30
2. Ann-Cathrine Fischer – 30p
B-rækken 18 huller:
1. Michelle Dyrby – 31p
Nærmest flaget:
Ulse Thorsholm – 4V/9,20
A-rækken 9 huller:
1. Heidi Jensen – 16p
B-rækken 9 huller:
1. Lise Hvilsted – 21p

Ugens resultat tirsdag d. 28. maj 2019
Stabelford
A-rækken 18 huller:
1. Mette Winsløv – 36p
2. Ingrid H. Andersen – 30p
B-rækken 18 huller:
1. Susanne Thorkilsen – 32p
A-rækken 9 huller:
1. Michelle Dyrby – 18p
2. Cathrine Fischer – 17p
Nærmest flaget:
Suss Hommelgaard – 4Ø/- 4,40


Ugens resultat tirsdag d. 21. maj 2019
Stableford – sponsor udsat til 25/06 pga tordenvejr
A-rækken 18 huller:
1. Linda Herseth – 32p
Nærmest Flaget: /
A-rækken 9 huller:
1. Lise Hvitved -20p
2. Ann-Cathrine Fischer – 19p
Nærmest Flaget:/

Ugens resultat tirsdag d. 14. maj 2019

Ängelholm Holdmatch – Stableford best ball med 3
1. Annie M. Lauritsen, Lisbeth Cornelius, Lotte Kehler, Marianne Goth – 113p
2. Susanne Nørgaard, Susanne Thorkilsen, Mette L. Ulstad, Birgit Dalum – 112p
3. Else G. Thomsen, Susanne Hinz, Heidi Jensen, Lene Bermann – 106p

Stableford hjemme
A-rækken 18 huller:
1. Ulla Falktoft 34p
A-rækken 9 huller:
1. Michelle Dyrby – 24p
Nærmest Flaget:
Susse Burmester – 2,90 – N/2

Ugens resultat tirsdag d. 7. maj 2019
Texas Scramble holdmatch
18 Huller:
1. Ingrid J. Andersen Anne-Grete Brandt, Annette Birk, Reidun Silseth – 85p
2. Lene Bermann, Lissi Marthin, Anni Andkjær-Jensen, Ingebjørg Bessermann – 85p
3. Annie M. Lauritsen, Susanne Thorkilsen, Mette Winsløv – 85p
9 Huller:
1. Dana Østergaard, Ann-Cathrine Fischer, Vibeke Holstein – 39p
2. Gitte Engelsholm, Dorte Høst, Anne Anthon, Heidi Jensen – 40p
3. Karen Rydahl, Birgitte Christensen, Lise Hvitved – 42p

Ugens resultat tirsdag d. 30. april 2019
Sponsor Fiorini – Stabelford
A-rækken 18 huller:
1. Jeannette Oldenborg – 33p
B-rækken 18 huller:
1. Inge L. Rasmussen  35p
Nærmest Flaget:
Jeannette Oldenborg – 5,75 – V/4
A-rækken 9 huller:
1. Janne E. Schmidt – 22p
B-rækken 9 huller:
1. Anne Vinger – 22p
C-rækken 9 huller:
1. Gitte Engelsholm – 19p

Ugens resultat tirsdag d. 23. april 2019
Stableford
A-rækken 18 huller:
1. Ulse Thorstholm – 31p
B-rækken 18 huller:
1. Helle Fuchs – 32p
Nærmest Flaget:
Marianne Goth – 0,72 – V/4
A-rækken 9 huller:
1. Elke B. Hansen – 18p
2. Ann-Catherine Fischer – 17p
B-rækken 9 huller:
1. Michelle Dyrby – 18p
2. Susan S. Svendsen – 16p

Ugens resultat tirsdag d. 16. april 2019
Slagspil med loft
A-rækken 18 huller:
1. Ulla Falktoft – 77 slag
B-rækken 18 huller:
1. Marianne Goth – 76 slag
Nærmest Flaget: /
A-rækken 9 huller:
1. Susse Burmester – 33 slag
B-rækken 9 huller:
1. Michelle Dyrby – 30 slag
Nærmest Flaget: /

Ugens resultat tirsdag d. 9. april 2019
Stableford – sponsor Overdam Planteskole

A-rækken 18 huller:
1. Gitte Engel – 32p
2. Karin Ruff – 30p
Nærmest Flaget: /
B-rækken 18 huller:
1. Elke B. Hansen – 29p
2. Lene Bermann – 29p
Nærmest Flaget: /
A-rækken 9 huller:
1. Inge L. Rasmussen – 17p
B-rækken 9 huller:
1. Gitte Engelsholm – 17p
Nærmest Flaget:
Annemarie Nøhr – Ø4/6,90

Ugens resultat tirsdag d. 2. april 2019
Stableford – sponsor Dronninggård vin

A-rækken 18 huller:
1. Mette Winsløv – 27p
2. Kathe Hartmann – 23p

Nærmest Flaget:
Anette Birk – V4 – 15m

A-rækken 9 huller:
1. Susse Burmester – 16p
B-rækken 9 huller:
1. Gitte Engelsholm – 17p

Nærmest Flaget:
/

 

 

 

 

 

 

Velkommen som  tirsdagsdame TD Velkommen2019 
Tirsdagsdamernes TD Matchprogram 2019 Ark1
Tirsdagsdamernes  TD Matchudvalg 2019
Tirsdagsdamernes TD Matchformer 2019
Tirsdagsdamernes  TD Matchregler 2019
Tirsdagsdamernes nærmest flaget TD Nærmest Flaget 2019

Tirsdagsdamernes bankkonto:
Reg. nr.: 3109, kontonr.: 4120 046411
Mobile Pay
: 2166 9367

Tirsdagsdamernes mail:
Ulse:          ulse@thorstholm.dk
Lissi:           lissi@marthin.com
Birgit:         birgit@alio.dk

 

Ugens resultat tirsdag d. 18. juni 2019
Kokkedal holdmatch:
1. Lisbeth Andersen, Ulse Thorstholm, Merete Andersen, Anne Arnfred: 56p
2. Elsebeth Aagaard, Joan Bojer, Birgitte Christensen, Susanne Hinz: 54p
3. Susanne Nørgaard, Susan Dam, Else G. Thomsen, Marianna Kragh: 49p
4. Lone Anne Davidsen, Lisbeth Strandet, Marianne Goth, Lene Skadborg: 48p
Nærmest flaget: Vibeke Schrøder

Ugens resultat tirsdag d. 11. juni 2019
Sponsor Goodlooks Skønhedsklinik – Slagspil
A-rækken 18 huller:
1. Susanne Nørgaard – 72 slag
Nærmest flaget:
Conny Jacobsen – 7,65/V4
A-rækken 9 huller:
1. Janne E. Schmidt – 35 slag
Nærmest flaget:
Marianna Krag – 5,0 /Ø4

Ugens resultat tirsdag d. 4. juni 2019
Sponsor Gitte Engel – Stableford
A-rækken 18 huller:
1. Karin Ruff – 30
2. Ann-Cathrine Fischer – 30p
B-rækken 18 huller:
1. Michelle Dyrby – 31p
Nærmest flaget:
Ulse Thorsholm – 4V/9,20
A-rækken 9 huller:
1. Heidi Jensen – 16p
B-rækken 9 huller:
1. Lise Hvilsted – 21p

Ugens resultat tirsdag d. 28. maj 2019
Stabelford
A-rækken 18 huller:
1. Mette Winsløv – 36p
2. Ingrid H. Andersen – 30p
B-rækken 18 huller:
1. Susanne Thorkilsen – 32p
A-rækken 9 huller:
1. Michelle Dyrby – 18p
2. Cathrine Fischer – 17p
Nærmest flaget:
Suss Hommelgaard – 4Ø/- 4,40


Ugens resultat tirsdag d. 21. maj 2019
Stableford – sponsor udsat til 25/06 pga tordenvejr
A-rækken 18 huller:
1. Linda Herseth – 32p
Nærmest Flaget: /
A-rækken 9 huller:
1. Lise Hvitved -20p
2. Ann-Cathrine Fischer – 19p
Nærmest Flaget:/

Ugens resultat tirsdag d. 14. maj 2019

Ängelholm Holdmatch – Stableford best ball med 3
1. Annie M. Lauritsen, Lisbeth Cornelius, Lotte Kehler, Marianne Goth – 113p
2. Susanne Nørgaard, Susanne Thorkilsen, Mette L. Ulstad, Birgit Dalum – 112p
3. Else G. Thomsen, Susanne Hinz, Heidi Jensen, Lene Bermann – 106p

Stableford hjemme
A-rækken 18 huller:
1. Ulla Falktoft 34p
A-rækken 9 huller:
1. Michelle Dyrby – 24p
Nærmest Flaget:
Susse Burmester – 2,90 – N/2

Ugens resultat tirsdag d. 7. maj 2019
Texas Scramble holdmatch
18 Huller:
1. Ingrid J. Andersen Anne-Grete Brandt, Annette Birk, Reidun Silseth – 85p
2. Lene Bermann, Lissi Marthin, Anni Andkjær-Jensen, Ingebjørg Bessermann – 85p
3. Annie M. Lauritsen, Susanne Thorkilsen, Mette Winsløv – 85p
9 Huller:
1. Dana Østergaard, Ann-Cathrine Fischer, Vibeke Holstein – 39p
2. Gitte Engelsholm, Dorte Høst, Anne Anthon, Heidi Jensen – 40p
3. Karen Rydahl, Birgitte Christensen, Lise Hvitved – 42p

Ugens resultat tirsdag d. 30. april 2019
Sponsor Fiorini – Stabelford
A-rækken 18 huller:
1. Jeannette Oldenborg – 33p
B-rækken 18 huller:
1. Inge L. Rasmussen  35p
Nærmest Flaget:
Jeannette Oldenborg – 5,75 – V/4
A-rækken 9 huller:
1. Janne E. Schmidt – 22p
B-rækken 9 huller:
1. Anne Vinger – 22p
C-rækken 9 huller:
1. Gitte Engelsholm – 19p

Ugens resultat tirsdag d. 23. april 2019
Stableford
A-rækken 18 huller:
1. Ulse Thorstholm – 31p
B-rækken 18 huller:
1. Helle Fuchs – 32p
Nærmest Flaget:
Marianne Goth – 0,72 – V/4
A-rækken 9 huller:
1. Elke B. Hansen – 18p
2. Ann-Catherine Fischer – 17p
B-rækken 9 huller:
1. Michelle Dyrby – 18p
2. Susan S. Svendsen – 16p

Ugens resultat tirsdag d. 16. april 2019
Slagspil med loft
A-rækken 18 huller:
1. Ulla Falktoft – 77 slag
B-rækken 18 huller:
1. Marianne Goth – 76 slag
Nærmest Flaget: /
A-rækken 9 huller:
1. Susse Burmester – 33 slag
B-rækken 9 huller:
1. Michelle Dyrby – 30 slag
Nærmest Flaget: /

Ugens resultat tirsdag d. 9. april 2019
Stableford – sponsor Overdam Planteskole

A-rækken 18 huller:
1. Gitte Engel – 32p
2. Karin Ruff – 30p
Nærmest Flaget: /
B-rækken 18 huller:
1. Elke B. Hansen – 29p
2. Lene Bermann – 29p
Nærmest Flaget: /
A-rækken 9 huller:
1. Inge L. Rasmussen – 17p
B-rækken 9 huller:
1. Gitte Engelsholm – 17p
Nærmest Flaget:
Annemarie Nøhr – Ø4/6,90

Ugens resultat tirsdag d. 2. april 2019
Stableford – sponsor Dronninggård vin

A-rækken 18 huller:
1. Mette Winsløv – 27p
2. Kathe Hartmann – 23p

Nærmest Flaget:
Anette Birk – V4 – 15m

A-rækken 9 huller:
1. Susse Burmester – 16p
B-rækken 9 huller:
1. Gitte Engelsholm – 17p

Nærmest Flaget:
/